16 marca 2014 po raz kolejny spotkałyśmy się z młodzieżą na skupieniu, rozważając kolejną część Mszy świętej. Koncentrowaliśmy się wokół obrzędu Komunii, zjednoczeniu z Panem, które daje nam siłę, by trwać w przyjaźni z Jezusem.

W tym roku na naszych Spotkaniach ze Słowem Bożym kroczymy drogą ucznia w świetle Ewangelii wg św. Marka. Marcowe spotkanie „Nie przespać szansy" (15-16.03.2014) było kolejnym krokiem na drodze modlitwy Słowem Bożym.

W dniach 24 - 27 lutego 2014r. odbyła się w Morasku, w czasie tegorocznych ferii zimowych, II tura rekolekcji , pod hasłem: „Cztery prawa życia duchowego.” Tym razem zgromadziły one 17 dziewcząt z Rawicza, Szczecina, Goleniowa, Warszawy, Łodzi. Towarzyszył nam ks. Paweł Jasina.

16 lutego 2014r. młodzież z Brukseli i okolic spotkała się na kolejnym skupieniu z cyklu „W Jezusowej szkole tańca, czyli zrozumieć Mszę świętą” . Pochylaliśmy się dziś nad liturgią eucharystyczną, a szczególnie nad momentem ofiarowania darów i modlitwy eucharystycznej.

W dniach 3 - 6 lutego 2014r. odbyły się pierwsze w czasie tegorocznych ferii zimowych rekolekcje w Morasku, pod hasłem: „Cztery prawa życia duchowego.” Tym razem zgromadziły one 14 dziewcząt z Krakowa, Tarnowa, Zielonej Góry, Świdnicy i Leszna. Towarzyszył nam ks. Michał Dąbrówka.

19 stycznia 2014r. odbyło się w Brukseli kolejne skupienie dla młodzieży z cyklu "W Jezusowej szkole tańca, czyli zrozumieć Mszę świętą".

 W tym roku na naszych Spotkaniach ze Słowem Bożym kroczymy drogą ucznia w świetle Ewangelii wg św. Marka. 

Grudniowe spotkanie "Serce słuchające"(14-15.12.2013) było trzecim krokiem w drodze ku temu, aby uwierzyć Jezusowi, stanąć po Jego stronie i być z Nim.

 0d 13 do 15 grudnia 2013 r. w naszym domu zakonnym w Morasku trwały adwentowe dni skupienia dla dziewcząt.  

Tym razem zgromadziły one 32 dziewczyny z różnych stron Polski: od Władysławowa, Szczecina, Goleniowa, Płot, przez Warszawę, Łódź, Rawicz,aż po Kraków.

Bruksela 27 października 2013r.

27 października 2013r. w domu sióstr zgromadziło się 38 dziewczyn i chłopców na pierwszym skupieniu z cyklu "W Jezusowej szkole tańca"...

zobacz galerię >>>

Morasko 26-27.10.2013r.

Pierwsze, w tym roku akademickim, spotkanie ze Słowem Bożym drogą lectio divina, już za nami. 19 dziewcząt razem z siostrami postulantkami i s. mistrzynią Małgorzatą Michną, rozważało i modliło się fragmentami Ewangelii wg. św. Marka...

zobacz galerię >>>